10 دسامبرپیمان مشترک لابراتوار کسپرسکی و شورای اروپا برای محافظت از حقوق شهروندی کاربران آنلاین

روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)

بر اساس یافته‌های بدست آمده

، 50% از جمعیت جهان به اینترنت متصل می شوند و این تعداد سالانه رو به افزایش است. از آنجایی که جهان آنلاین نقش بسیار مهمی را در زندگی کاربران ایفا می‌کند، محافظت از حقوق کاربران ضروری است اما متاسفانه آن ها اغلب مورد سوء استفاده قرار می گیرند. برای تغییر این روند آسیب پذیر، شورای اروپا با همکاری لابراتوار کسپرسکی و تعدادی از کمپانی های پیشرو در زمینه‌ی تکنولوژی، توافقی را به طور مشترک برای ترویج امنیت در فضای باز اینترنت امضا کرده اند.
در یک مراسم در Strasbourg در روز اول مجمع جهانی دموکراسی، Anton Shingarev، نایب رئیس امور عمومی در لابراتوار کسپرسکی و دبیر کل شورای اروپا Thorbjørn Jagland توافق نامه‌ی مذکور را امضا نمودند. این توافق با هدف گسترش حمایت از حقوق بشر، دموکراسی و حاکمیت قانون به اینترنت طراحی شده است.
به همراه لابراتوار کسپرسکی نمایندگان هفت شرکت پیشرو، توافق نامه را امضا کردند و فرم تبادل نامه ها فراهم گردید. کمپانی های پیشرو شامل اپل، دویچه تلکام، فیس بوک، گوگل، مایکروسافت، Orange و Telefónica بودند. شش کمپانی بزرگ فناوری اطلاعات در جهان نیز خود را به این تعهد وفادار می‌دانند، این کمپانی ها عبارتند از: Computer & Communications Industry Association (CCIA)، DIGITALEUROPE، the European Digital SME Alliance، the European Telecommunications Network Operators’ Association (ETNO)، GSMA و (the multi-stakeholder Global Network Initiative (GNI.
توافق‎نامه‌ی مشارکت یکی از اولویت های تعیین شده در استراتژی حکومت‌داری اینترنت در دوره های 2016 تا 2019 شورای اروپا است که هدف از برقراری آن محافظت از کاربران اینترنت از طریق برقراری دموکراسی در فضای مجازی و تضمین حفاظت از حقوق بشر در اینترنت می‌باشد. به منظور دستیابی به این اهداف، توافقی مابین گروه های ذکر شده در بالا ایجاد گردید.

موضوعات مورد توافق به شرح زیر می باشد:

حفاظت از کودکان علیه سوء استفاده و اذیت و آزار جنسی؛
آزادی بیان در فضای مجازی؛
حفظ حریم شخصی و حفاظت از اصلاعات خصوصی؛
آموزش شهروندی دموکراتیک،
برابری جنسیتی آنلاین؛
مقابله با جرایم سایبری و تروریسم؛
فرهنگ و دیجیتال سازی،
Anton Shingarev افزود: “اینترنت یک دامنه ی منحصربفرد است، مکانی که همه ی ما روزانه به آن وارد می شویم. در این فضا ما اخبار و رسانه های اجتماعی را مطالعه می‌کنیم، تعطیلات خود را در آنجا برنامه ریزی می کنیم، به فروشگاه ها و بانک های آنلاین سر می زنیم و از آن‌ها بهره مند می شویم و در پایان یک روز دیجیتالی بزرگ را پشت سر می گذاریم. اما این فضای منحصر بفرد در معرض تهدیدات جدی قرار دارد: مجرمان سایبری در تلاش برای سوء استفاده از آن و خرابکاری در آن هستند، تروریست ها از آن برای ثبت نام استخدام های خود استفاده می‌کنند اما دولت ها در تلاش هستند تا آن را به وضعیتی منظم سوق دهند. ما بسیار خوشحالیم که با شورای اروپا و گروه های دیگر برای ایجاد امنیت اینترنت در یک ماموریت مشارکت کردیم، از این رو است که همه‌ی ما می توانیم به طور کامل از زندگی دیجیتال خود لذت ببریم”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *